O co chodzi z tym lateksem

Bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem w urządzaniu, wyposażaniu wnętrz  jest zakup materaca lateksowego. Do wypełnienia służy surowiec naturalny, będący materiałem o wyjątkowych, korzystnych dla zdrowia właściwościach. 

 

czytaj całość »
Rolujemy materac

 Idziemy do sklepu z wyposażeniem sypialni i po wielu dyskusjach, próbach znajdujemy swój wymarzony materac! Tak, tak, ale teraz musimy go przetransportować i dostarczyć na miejsce spoczynku.  A jeśli jesteśmy w trakcie remontu, warto zadbać, by nasz nowy nabytek nie zniszczył się.

Tutaj z pomocą przyjdzie nam rolowanie materaca. Polega ono na spłaszczeniu materaca przez maszynę; potem jest on zawijany w rulon i pakowany w folię. Następnie odciągane jest powietrze, dzięki czemu powstaje próżnia... Materac zyskuje wygląd rulonu, zajmując mniej miejsca.

 

czytaj całość »
Co w trawie piszczy...

Jak w większości branż nowinki są wystawiane i prezentowane w trakcie targów meblowych; my w tym roku zaliczyliśmy w styczniu Kolonię oraz wczesną wiosną targi Poznańskie.

czytaj całość »
Stelaże, po co i dlaczego?

Wasz zdrowy i regenerujący sen to składowe: materac, pokrowiec, stelaż oraz pościel i łóżko. Stelaż ma kluczowe znaczenie i w 1/3 zagwarantuje nam dobry sen, ponieważ 2/3 to siła oraz ruchy brane na siebie przez materac. 

Stąd istotnym jest nić porozumienia pomiędzy stelażem a materacem!

czytaj całość »
Podeprzyj, odciąż swoje ciało

Materac piankowy najczęściej wypełniony jest pianką poliuretanową, jakkolwiek technologia NASA przyniosła nam nowoczesną oraz funkcjonalną piankę Visco. Typ materacy trwałych oraz odpornych na odkształcenia.

Materace piankowe precyzyjnie dopasują się do Twego ciała. Albowiem pianka pod naciskiem naszego ciała osiąga plastyczność, przejmując na siebie część nacisku, jaki wywiera nasze ciało. Dzięki temu nasze ciało jest perfekcyjnie podparte, w każdym punkcie. Następną zaletą jest "zdolność" amortyzacji ruchów, w związku z czym polecimy go osobom chorującym na reumatyzm, zwyrodnienia, po złamaniach kończyn, a nawet po urazach czaszkowo- mózgowych.  Warto też podkreślić antyalergiczność tychże materacy czy właściwą wentylację.  Materac piankowy wpłynie na poprawę naszego krążenia, dzięki temu zmarzlaki nie będą marzły.

Materac piankowy możemy znaleźć w paru wersjach twardości. Dodatki do tego to maty kokosowe czy pianki " z pamięcią kształtu". Zaleta tejże pianki to reagowanie na nacisk i temperaturę ciała.

czytaj całość »
Po co nam pokrowiec?

 

Wbrew pozorom, pokrowiec ma znaczenie, gdyż także wpływa na komfort snu,a także chroni materac przed zabrudzeniami, wodą czy otarciami.Często materac nie posiada pokrowca, a warto go kupić, gdyż spełnia ważne funkcje, także np chorym obłożnie.

Wśród dostępnych pokrowców znajdziemy takie dla alergików, przeciwbakteryjne, czy dla ludzi z nadpotliwością. Ważnym aspektem jest też możliwość wyprania pokrowca, co sprzyja zachowaniu czystości. 

czytaj całość »
Jaki materac mam wybrać dla siebie?

Duży wybór materacy na rynku sprawia, że po pierwsze nie wiemy jaki wybrać, a po drugie często kierujemy się tylko wyglądem oraz estetyką, a często zapominamy o kardynalnych zasadach, o których musimy pamiętać, wybierając materac.

czytaj całość »
Polarna bajka

Dzień polary oraz noc polarna to zjawiska występujące w strefach polarnych, znajdujących się za granicą koła podbiegunowego północnego. 

Skąd się biorą? Krótko i na temat. 

czytaj całość »
Fazy snu


Każdemu z nas marzy się sen regenerujący i rześki, żwawy poranek. Poznajmy fazy naszego snu, aby móc obudzić się w najwłaściwszym momencie. W czasie snu mózg może spać raz bardzo głęboko, a raz płytko.  Jeśli obudzimy się w przerwie pomiędzy cyklami, to będziemy budzić się w lepszym nastroju. Fazy snu są powiązane mocno ze stanami świadomości, kiedy to mózg działa z różnymi częstotliwościami fal mózgowych.

czytaj całość »
Poznaj historię łóżka...

Łóżko jest podstawowym wyposażeniem każdej sypialni, ba, nawet domu! Kojarzy się nam ze snem, relaksem, luksusem wypoczynku. Nie zastanawiamy się, skąd się wzięły, jakby istniały od zawsze... 

 łóżko Victoria

czytaj całość »
Poznaj smak luksusu: Royal Coil Voque

VoqueSpa w domowym zaciszu? Dobrze trafiłeś!

Kupując materac Royal Coil Voque, zafundujesz sobie chwile nieopisanego luksusu!

czytaj całość »
Depresja a sen

mózg

Krótkie dni, szybko znikające za horyzontem słońce i wszechogarniające nas jesienne zimno jest jednym z czynników wpływających na nasz nastrój. W tym okresie odzywają się też depresje.

Jakość oraz długość snu mają istotny wpływ na nasz organizm.

czytaj całość »
Poznaj smak luksusu: Royal Coil Claremont Latex


Claremont Latex2

Ekskluzywne łóżka Royal Coil stworzone zostały, aby być terapią... Terapia snem.

Firma dba o wymagających klientów wprowadzając rozwiązania ortopedyczne oraz sprężynowe wkłady.Dzięki temu kręgosłup dostaje odpowiednie podparcie. Ponadto producent zadbał o antybakteryjną budowę oraz przeciwpotne pokrowce.

czytaj całość »
Poznaj smak luksusu: Royal Coil KingFirm

Gdy patrzymy na materac, widzimy gotowe dzieło. Nasze zmysły oceniają. Nie zastanawiamy się, kto i z jakich materiałów je wykonał? Czy wiecie, że materace firmy Royal Coil są wykonywane ręcznie? Innowacyjność rozwiązań pozwoliła firmie być liderem produkującym łóżka kontynentalne, materace oraz pokrowce. Czy wiesz zatem, że właściwością końskiego włosia jest tworzenie optymalnego mikroklimatu...

czytaj całość »
Dbajmy o nasz kręgosłup

 

Każdego dnia wystawiony na duże przeciążenia.  Aby przeciwstawić się trudom dnia codziennego i trzymać nas w "pionie", musi posiadać odpowiednie wsparcie. Wsparciem tym są mięśnie, wspomagające stabilną pozycję pionową     (tzw. funkcja stabilizacyjna ciała)...

czytaj całość »
Zadbaj o zdrowy sen!

Według Wikipedii, sen to stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, który pojawia się i przemija w cyklach, w rytmie dobowym; w trakcie, którego następuje całkowite zniesienie świadomości oraz bezruch. Zdrowy oraz fizjologiczny sen jest w pełni odwracalny wskutek oddziaływania czynników zewnętrznych.

czytaj całość »
Wymiana materaca na nowy!

Pomimo, iż najlepsze materace i najbardziej trwałe, nie znaczy to że na materacu śpi się przez bite 15 lat. Wymiana materaca zalecena jest przez producentów po ok. 7 latach ze względu choćby na higienę. Wiele osób decyduje się na zakup nowego materaca dopiero w momencie, gdy obecny materac jest już na tyle zużyty, że uniemożliwia spanie na nim.

czytaj całość »
Jak jem, tak śpię


Jesteśmy tym, co jemy, tego chyba nie musimy nikomu udowadniać.

Dla osób cierpiących na bezsenność, najważniejsza w całodniowym menu będzie oczywiście kolacja.

Dobra kolacja to wyśmienity sen- nie mamy na myśli wystawnej i obfitej uczty, bo potem można się czuć ciężko i oklaple. Parę zmian w aktualnych nawykach oraz menu może zdziałać cuda. Parę zasad do serca.

 

czytaj całość »
Bo sen jest nieskończony...

Może to, co przeczytasz zaskoczy, a może zadziwi? 

Nie wszyscy wiemy, że istnieje możliwość wywołania tzw. Lucid  Dream, czyli snu świadomego, kiedy to zdajemy sobie sprawę, że rzeczywistość jest tylko fantazją. Istnieją techniki, aby to stosować. Niestety jesteśmy narażeni na doznanie, niegroźnego, na szczęście, szoku, prowadzącego do tzw. fałszywego przebudzenia.

czytaj całość »
Moja sypialnia

 

 

Wyobraź sobie siebie jako Kreatora własnej sypialni. Sypialnia to miejsce intymne, gdzie sen ma być wytchnieniem, oderwaniem od rzeczywistości. Masz taki zaczarowany ołówek i nim wszystko narysujesz.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl